statystyki szczegółowe

Aktualności

Piorunujący początek daje pewne zwycięstwo.

• autor: arcik, 2011-05-01 16:20

W rozegranym dzisiaj meczu SHR pewnie pokonał na wyjeździe ekipę Nietoperza Gardzko 7-1 (4-0). Bramki strzelali:

D. Tabaka 3, A. Pałka 2, P. Antończyk, Ł. Duszyński.

Rzuty rożne 6 8

Pojedynek w Bobrówku rozpoczął się od mocnego uderzenia naszej ekipy. Już pierwsza akcja przynosi bramkę. W 5 min. grający dziś na prawej pomocy Paweł Białasek płasko dośrodkowuje w pole karne. Tam na 7 metrze Daniel Tabaka dostaje mnóstwo czasu od obrońców z Gardzka, którzy pozwalają mu spokojnie przyjąć piłkę i pewnym strzałem przy prawym słupku pokonać bramkarza gospodarzy. Jest 1-0. Nie minęło pięć minut a słabo dysponowany nasz rywal przegrywał już dwoma bramkami. W 10 min. z prawej strony boiska na 27 metrze faulowany jest Łukasz Duszyński. Piłkę ustawia Paweł Antończyk i dobrym, technicznym strzałem lewą nogą podwyższa prowadzenie. Jest już 2-0. SHR poczuł krew i nadal intensywnie atakował panując niepodzielnie na boisku. Rywale, którzy zagrali naprawdę dobry mecz w Wojcieszycach nie wiedzieli do końca co się dzieje na boisku. W 14 min. bardzo dobrym prostopadłym podaniem ze środka pola Paweł Antończyk obsługuje "Tabasia" ten nie zwykł (w swojej normalnej formie) marnować takich sytuacji i podwyższa wynik na 3-0. Cóż za nokautujący początek. W 18 min. kolejną dobrą sytuację i okazję na szybkie ustrzelenie hat-tricka miał Daniel, lecz jego strzał w sytuacji sam na sam obronił bramkarz Nietoperza. Z drugiej strony boiska  gospodarze zaczęli sobie trochę śmielej poczynać, ale ich akcje skutecznie były rozbijane przez naszą linię obrony dobrze współpracującą z pewnym w interwencjach Pawłem Markiewiczem. W 22 min. nasz przeciwnik miał najlepszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie. Po akcji lewą stroną na strzał sprzed pola karnego zdecydował się środkowy pomocnik z Gardzka. Piłka zmierzała w kierunku dalszego słupka, ale dobrą i przy okazji szczęśliwą interwencją popisał się "Kazek". Końcówkami palców lewej ręki sparował piłkę na słupek, ta się od niego odbiła i przeleciała wzdłuż całej bramki wychodząc poza końcową linię boiska. Nasi zawodnicy zrozumieli ostrzeżenie i już w pierwszej połowie nie dopuścili do kolejnych tego typu sytuacji. Likwidując każdą mniej lub bardziej niebezpieczną akcję przeciwnika. W 30 min. z prawej strony boiska rzut rożny wykonuje Paweł Antończyk. Zrobił to na tyle skutecznie, że mimo obecności w polu karnym kilku rosłych zawodników Nietoperza Arek Pałka zupełnie niepilnowany oddaje strzał głową w dalszy narożnik bramki i jest już 4-0. W 39 min. dogodną sytuację marnuje Łukasz Duszyński. Po kolejnym prostopadłym podaniu ze środka pola w wykonaniu Łukasza Burzawy niestety tuż przed polem karnym piłka zaplątała się "Duszkowi" między nogami, stracił rytm i nie zagroził golkiperowi Nietoperza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni SHR schodził z czterobramkowym prowadzeniem.
   Tak znaczne prowadzenie nie zadowalało naszej ekipy. Po wznowieniu gry SHR niesiony dopingiem niezawodnych kibiców nadal atakował. W 50 min. kolejny rzut rożny z prawej strony boiska egzekwuje Paweł Antończyk i znów znajduje w polu karnym Arka Pałkę, który z niewielkiej odległości pakuje piłkę do bramki i jest już 5-0 dla SHR-u. Ataki naszej drużyny suną dalej na bramkę rywala. W 58 min. kolejny rzut rożny wywalczony przez naszą drużynę. Tym razem piłkę na dalszy słupek dośrodkowuje Paweł Białasek. Tam już jest Daniel Tabaka, który uderza z woleja. Kierunek lotu piłki zmienia jeszcze Łukasz Duszyński i piłka wpada tuż przy prawym słupku obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza gospodarzy. Jest 6-0. W 70 min. dobrym podaniem w szybkim ataku "Tabasia" uruchamia Łukasz Duszyński a dobrą okazję znów na bramkę zamienia nasz najlepszy snajper. Jest 7-0. W 72 min. za słabnącego z minuty na minutę i niedysponowanego w pełniu Łukasza Burzawę wchodzi Jakub Majda, trener decyduje się także na zmianę bramkarza i przemeblowanie naszej linii defensywnej. W 76 min. przy próbie złapania przeciwnika na spalony za linią stopera pozostaje Paweł Białasek. Piłkarze z Gardzka wbiegają w pole karne i po dwójkowej akcji jeden z nich oddaje strzał obok bezradnego Mateusza Purola zdobywając honorową bramkę. Jest 7-1 dla SHR-u. Dobry wynik dla nas nie uległ już zmianie i trener nie musiał decydować się na wpuszczenie nie w pełni zdrowego jeszcze Marcina Rutkowskiego, który już powinien być gotowy do gry na najbliższy mecz z Wartą Gorzów. Do końca meczu nie odnotowaliśmy zmiany rezultatu i nasi zawodnicy po odgwizdaniu przez sędziego końca spotkania mogli udać się do naszych kibiców, aby podziękować za doping i wsparcie w trakcie meczu.