Niestety w Górzycy także porażka.

• autor: arcik, 2013-05-15 22:48

W rozegranym dzisiaj meczu Odra Górzyca pokonała SHR 4-1 (2-0). Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił fantastycznym strzałem z półwoleja Łukasz Burzawa.

Jest relacja z meczu.

Wyprawa na wariackich papierach do Górzycy z sześcioma młodzierzowcami (w tym pięciu juniorów) w składzie z góry była skazana na porażkę. Mimo to, ci zawodnicy, którzy pojawili się w szatni byli bardzo pozytywnie nastawieni i chcieli zagrać najzwyczajniej dobry mecz. Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, SHR starał się bronić i kontratakować. Odra miała kilka dobrych sytuacji, lecz nasi obrońcy lub bramkarz skutecznie bądź czasem szczęśliwie interweniowali.Pierwsza bramka wpadła w 30min. po akcji lewą stroną boczny pomocnik złamał akcję do środka boiska i strzałem zza pola karnego, niezbyt mocnym, ale precyzyjnym tuż przy lewym słupku bramki odtwiera wynik. Jest 1-0. Siedem minut później jest już 2-0. Przy próbie wyjścia z kontratakiem nasz napastnik traci piłkę w środku boiska. Przejmuje ją obrońca Odry rozpoczyna rajd i po łatwym minięciu czterech zawodników SHR-u wpada w pole karne i płaskim strzałem pokonał Bartka Steltmanna. Jest 2-0. SHR próbował się odgryźć przeprowadzając składną akcję, lecz strzał Karola Leszczyka nie znalazł drogi do bramki. Na przerwę schodzimy przegrywając 2-0.

Po zmianie stron i przemeblowaniu składu SHR zaczął grać odważniej i coraz częściej nasi zawodnicy przebywali pod polem karnym przeciwnika. Niestety w 55 min. po niegroźnym zagraniu w pole karne jeden z naszych młodych obrońców tak nieszczęśliwie wybija piłkę, że ta po strzale samobójczym wpada tuż przy lewym słupku naszej bramki. Jest 3-0. W 65 min. próba dryblingu tuż przed własnym polem karnym naszego  stopera kończy się stratą piłki i sytuacją sam na sam zawodnika gospodarzy, który pewnie pokonuje "Stefana". Jest 4-0. W 73 min. wychodzącego sam na sam z bramkarzem gospodarzy Daniela Tabakę łapie za koszulkę obrońca Odry. Sędzia nie odważył się pokazać zasłużonej czerwonej kartki. Jest tylko rzut wolny z 25 metrów oraz żółta kartka dla faulującego. Rzut wolny wykonuje Łukasz Burzawa. Jego pierwszy strzał odbija się od muru, ale Łukasz przytomnie doskoczył do odbitej piłki i fantastycznym strzałem z półwoleja w okololicę "okienka" zdobywa honorową bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki a bramkarz rzucił się z interwencją wtedy, gdy zatrzepotała już w siatce. Jest 4-1. SHR nadal stara się się zniwelować straty. W 78 min. w dogodnej sytuacji w polu karnym po wrzutce Łukasza Burzawy znajduje się Robert Soszka, ale niedokladne przyjęcie powoduje że z dobrej okazji nic nie wyszło.  W 80 min. po zagraniu z lewej strony boiska i wygranym pojedynku biegowym z obrońcą Odry w sytuacji sam na sam z bramkarzem jest "Tabaś", ale strzela wprost w golkipera Odry. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo kilku wyśmienitych sytuacji jakie mieli gospodarze.

SHR - Warta Gorzów (XXIV kolejka 2011.05.03)