Stal lepsza.

• autor: arcik, 2013-04-27 20:06

W rozegranym dzisiaj meczu SHR uległ na własnym boisku Stali Sulęcin 1-3 (1-2). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Rutkowski.

Jest już relacja z meczu.

Mecz rozpoczął się lepiej dla SHR-u. Mimo, że to goście prowadzili grę to SHR otworzył wynik. W 13 min. po faulu z lewej strony boiska do rzutu wolnego podchodzi najlepszy dziś na boisku w naszej drużynie Dawid Białasek i wrzuca piłkę na dalszy słupek tam głową zgrywa wzdłuż bramki do niepilnowanego Marcina Rutkowskiego a ten z trzech metrów przystawił nogę i wpakował piłkę do siatki. Jest 1-0. Niestety nasza drużyna nie cieszyła się długo z prowadzenia. Chwila dekoncentracji i tuż po wznowieniu pomocnik Stali wygrywa pojedynek z naszymi obrońcami w narożniku pola karnego i zagrywa płaską piłkę wzdłuż bramki. Niefortunna interwencja Artura Kubasa i po strzale samobójczym jest już 1-1. Stal prezentowała wyższą kulturę gry i cały czas starała się wyjść na prowadzenie. SHR natomiast bronił się i starał wyprowadzać szybkie kontrataki. W 22 min. kolejna akcja SHR-u, z prawej strony boiska piłkę dośrodkowuje Daniel Tabaka a głową minimalnie niecelnie uderza Marcin Rutkowski. W 30 min. po wrzutce w pole karne piłka została wybita przez naszych obrońców zbyt krótko, tuż przed pole karne. Tam dopada do niej pozostawiony bez opieki pomocnik Stali i niezbyt silnym. ale precyzyjnym strzałem wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. W 37 min. świetną okazję marnuje Daniel Tabaka. Będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem posyła piłkę 1,5 metra obok prawego słupka. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Po zmianie stron SHR starał się doprowadzić do wyrównania, ale goście także przeprowadzali groźne akcje. Tak było w 60 min, gdy po nieudanej pułapce offsajdowej w sytuacji sam na sam z Bartkiem Steltmannem znalazł się napastnik z Sulęcina. Na nasze szczęście nie trafił w bramkę. W 70 min. po faulu na 30 metrze w okolicy lini bocznej boiska piłkę ustawił pomocnik gości i wykorzystał sprytnym płaskim strzałem w środek bramki złe ustawienie naszego młodego golkipera. Jest 1-3. Po stracie bramki SHR ruszył do odrabiania strat i mimo, że miał swoje sytuacje nie udało się zdobyć kontatkowego gola. W 80 min. dobrze rozegrana akcja i strzał Daniela Tabaki, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Stali. W samej końcówce groźny strzał z pola karnego oddał Adam Frątczak ale i tym razem górą był bramkarz z Sulęcina.

Niestety nie udało sie zdobyć choćby punktu w meczu z faworyzowaną Stalą Sulęcin, ale mimo wszystko bardziej szkoda jest porażki w środę z Iskrą Janczewo. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy powalczą w kolejnym pojedynku, tym razem wyjazdowym z Meprozetem Stare Kurowo.

07 Kolejka. SHR - Zorza (2011.09.18)