Pechowa porażka.

• autor: arcik, 2013-04-20 19:51

W rozegranym dzisiaj meczu Pogoń Krzeszyce pokonała SHR 3-2 (2-0) Dwie bramki dla SHR-u zdobył D. Tabaka.

Jest już relacja z meczu.

W pierwszym kwadransie meczu optyczną przewagę osiągnęła Pogoń, ale poza kilkoma rzutami rożnymi niewiele z niej wynikało. W 15 min. pierwszą groźną akcję przeprowadził SHR. Szybkie wyjście z piłką z własnej połowy przytomne wycofanie futbolówki do Dawida Białaska, ten natychmiast zagrywa na lewą stronę a niezbyt czysty strzał Roberta Szugzdzinisa pewnie łapie bramkarz gospodarzy. W 17 min. rzut wolny dla Krzeszyc lecz silny strzał przelatuje minimalnie nad poprzeczką naszej bramki. W 20 min. długa piłka z defensywy a pojedynek główkowy ze znacznie wyższym od siebie obrońcą przeciwnika wygrywa Karol Leszczyk i zgrywa piłkę do nadbiegającego Daniela Tabaki, który wpada z nią w pole karne i strzela ale niezbyt mocno i w bramkarza. Jacek Gireń "wypluwa" przed siebie piłkę, poprawka Daniela ląduje już w jego rękach. W 27 min. sprytne podanie Roberta Szugzdzinisa do "Tabasia" ten drugi strzela z obrotu, piłka znajduje się w siatce, lecz sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony. W 30 min. silny strzał z 35 metrów oddaje obrońca Pogoni, lecz piłka wysoko szybuje nad naszą bramką. W 37 min. kontratak trójki naszych zawodników, lecz w końcowej fazie akcji Daniel Tabaka niecelnie podaje do Karola Leszczyka. W 39 min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Pogoń Krzeszyce piłka przelatuje na drugą stronę pola karnego tam pomocnik gospodarzy poradził sobie z dwójką naszych zawodników i dośrodkował płasko w pole karne, gdzie z około 8 metrów zawodnik rywali pokonuje Bartka Steltmanna. Jest 1-0. Minęły trzy minuty a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego z prawej strony boiska obrońca z Krzeszyc pakuje piłkę głową do siatki. Warto zwrócić uwagę, że tuż przed wątpliwym faulem Roberta Soszki pomocnik gospodarzy ewidentnie zatrzymał piłkę ręką, niestety arbiter nie zauważył tego zagrania. Jest 2-0. Do przerwy wynik meczu się nie zmienił.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę osiągnął SHR, który raz po raz organizował udane akcje pod bramką przeciwnika a w wielu przypadkach brakowało po prostu szczęścia, bądź doskonale interweniował Jacek Gireń. Gospodarze zaś wyglądali tak, jakby nie wyszli z szatni na drugą część. W 48 min. akcja lewą stroną Daniela Tabaki, który zagrywa płaską piłkę do wbiegającego w pole karne "Okonia". Karol wykonał wszystko tak jak trzeba. Oddał silny plasowany strzał w krótki róg, ale doskonale interweniuje golkiper gospodarzy. W 51 min. kolejne szybkie wyjście z własnej połowy strzał Czarka Rutkowskiego broni popularny "Gira" a przy próbie dobitki w wykonaniu Marcina Soszki piłka odskakuje jemu od nogi i obrońcy ją wybijają. Akcja natychmiast przenosi się na drugą stronę boiska. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znajduje się Jarosław Polinowski, ale nie udaje mu sie pokonać Bartka. W 56 min. strzał z 19 metrów Roberta Szugzdzinisa blokują obrońcy rywali. W 60 min. silny strzał napastnika Pogoni pewnie broni "Stefan". W 61 min. Robert Szugzdzinis próbuje przelobować bramkarza drużyny lecz strzał jest minimalnie za mocny a piłka spada na górną siatkę. W 70 min. indywidualna akcja Jarka Polinowskiego, który w polu karnym wymanewrował dwójkę naszych obrońców i silnym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę podwyższa wynik. Jest 3-0. W drugiej części to SHR stworzył znacznie więcej dobrych okazji do strzelenia gola a przeciwnicy już w drugiej swojej akcji zdobyli kolejną bramkę. Mogłoby się wydawać, że mecz już jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Nasi zawodnicy jeszcze bardziej podkręcili tempo a zmęczeni przeciwnicy często nie nadążali z powrotami spod naszego pola karnego. To uparte dążenie do gola opłaciło się w 78 min. akcja lewą stroną boiska. Czarek Rutkowski podaje do Marcina Soszki, który zagrywa prostopadłą piłkę do Daniela Tabaki a ten strzałem lewą nogą po długim rogu w końcu pokonuje Jacka Girenia. Jest 3-1. W 79 min. ponowny atak SHR-u a strzał "Tabasia" w krótki róg broni "Gira". W 84 min. dośrodkowanie z prawej strony Pawła Białaska, obrońca Pogoni mija się z piłką, która spada pod nogi niepilnowanego Daniela Tabaki. Daniel nie zwykł marnować takich okazji o tym razem plasowanym strzałem prawą nogą zdobywa kontaktową bramkę. Jest 3-2. SHR nadal walczy! W 88 min. dośrodkowanie z lewej strony Dawida Białaska, który wykonywał rzut wolny. Piłka minimalnie przelatuje nad spojeniem słupka z poprzeczką. Do końca pojedynku nie udało się stworzyć sytuacji na tyle klarownej, aby udało się osiągnąć remis mimo, że jeszcze dwukrotnie kotłowało się w polu karnym przeciwnika.

Mimo porażki i powrotu do domu z zerowym dorobkiem punktowym SHR wraca z podniesioną głową. Bo to nasza drużyna była zdecydowanie lepsza w tym meczu. Zabrakło najzwyczajniej piłkarskiego szczęścia. Każdy z dwunastu zawodników, który pojawił się na boisku (tylku tylu mogło z różnych względów zagrać) zostawił kawał serducha i pragnę każdemu z osobna podziękować za włożony trud a kilka akcji przeprowadzonych przez naszych zawodników w pojedynku z faworyzowaną Pogonią powodowały to, że ręce same składały się do oklasków. Mam nadzeję, że w kolejnym pojedynku do dobrej gry dołożymy jescze jakąś zdobycz punktową!

13 Kolejka. Róża - SHR (2011.10.30)