Na początek - 3 punkty.

• autor: arcik, 2013-04-13 20:35

W rozegranym dzisiaj meczu SHR zwyciężył po zaciętym meczu z GKS Bledzew 2-1 (1-0). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył D. Tabaka (11 i 74 min.). Goście kontaktowego gola zdobyli w 91 min.

Jest już relacja z meczu.

W końcu aura pozwoliła rozpocząć rozgrywki naszej ligi i już w pierwszym spotkaniu tej rundy SHR zdobył trzy oczka .

Mecz mógł doskonale zacząć się dla SHR już w 3 min. akcję prawą stroną przeprowadził Daniel Tabaka. Jego niezbyt udane dośrodkowanie sprawia olbrzymie kłopoty bramkarzowi gości, który nie wybija piłkę wprost pod nogi wbiegającego w pole karne Karola Leszczyka. Karol przyjął piłkę a jego strzał z 9 metrów broni już bramkarz GKS-u. W 9 min. nieudane wznowienie gry z autu bramkowego przez Bartka Steltmanna, który wykopuje piłkę prosto pod nogi napastnika z Bledzewa. Ten nie zastanawiając się oddaje strzał z 25 metrów i z kłopotami, ale "Stefan" broni ten strzał. W 11 min. SHR wychodzi na prowadzenie. Po akcji prawą stroną boiska bardzo silny strzał lewą nogą oddaje Jacek Czekanowski. Golkiper drużyny przeciwnej wybija piłkę przed siebie a do niej dopadł Daniel Tabaka, który mimo asysty trzech obrońców obraca się z piłką i z 7 metrów oddaje strzał a piłka wpada do siatki przy prawym słupku. Jest 1-0. W dalszej części meczu rozgorzała walka na całej długości i szerokości boiska. Goście starali się wyrównać na różne sposoby, kilkukrotnie w opałach był nasz młody bramkarz, który bardzo dobrze zastąpił kontuzjowanego w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem rozgrywek Mateusza Purola (nie wiadomo kiedy będziemy mogli liczyć na powrót do bramki "Romana" ale dzięki takiej postawie Bartka chyba aż tak mocno nie będziemy za nim tęsknili). W 27 min. groźny strzał z lewej strony gości ale "Stefan" jest na posterunku i wyciągając się jak struna wybija piłkę na rzut rożny. Te stałe fragmenty gry były znacznym zagrożeniem dla naszej drużyny z racji lepszych warunków fizycznych ekipy przyjezdnej ale nasi zawodnicy wychodzili z nich obronną ręką. W 35 min. po nieudanej pułapce ofsajdowej napastnik z Bledzewa wychodzi z piłką sam na sam z naszym bramkarzem, ale i tym razem Bartek łapie piłkę. W 42 min. groźny strzał gości blokują nasi obrońcy. Po strzeleniu bramki SHR nie stworzył sobie jakiejś klarownej sytuacji na podwyższenie wyniku, ale gra naszej jedenastki wyglądała całkiem przyzwoicie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 1-0 prowadził SHR.

Po zmianie stron to SHR stwarzał groźniejsze sytuacje. W 50 min. po akcji Daniela Tabaki lewą stroną boiska i zagraniu wzdłuż bramki do zamykającego akcję Roberta Szugzdzinisa zabrakło kilku centymetrów, aby ten drugi dosięgnął piłkę i z 5 metrów wpakował ją do pustej już bramki. W 65 min. Lewą stroną przeprowadzili akcję nasi młodzieżowcy. Po wymianie podań pomiędzy Czarkiem Rutkowskim i Karolem Leszczykiem "Okoń" wrzuca piłkę w pole karne, ale nie dochodzi do niej żaden z naszych graczy. W 74 min. składna akcja prawą stroną boiska. Po szybkiej wymianie kilku podań nasi zawodnicy wymanewrowali przeciwników a w rezultacie tej akcji w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Daniel Tabaka, który silnym strzałem krótki róg pokonuje bramkarza gości. Szóstą już w tym sezonie asystą popisuje się Marcin Soszka. Jest 2-0. W dalszej części meczu SHR stwarzał kolejne sytuacje. Tak było w 80 min. gdy kolejny strzał tym razem zza pola karnego oddaje "Tabaś", lecz tym razem piłka przelatuje obok prawego słupka, czy też w 85 min. gdy strzał z 25 metrów oddał Łukasz Burzawa ale i tym razem piłka przeleciała obok słupka. Z drugiej strony boiska goście mieli jedną dobrą sytuację, ale nasz bramkarz pewnie interweniował. W ogóle przyzwoicie w tym meczu spisywała się nasza obrona. W doliczonym już czasie gry po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i płaskim dośrodkowaniu na 7 metr kontaktową bramkę zdobyli goście, ale nie starczyło im już czasu aby zdobyć choć jeden punkt w Wojcieszycach. W ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przy asyście wszystkich graczy SHR-u i GKS-u udanym piąstkowaniem popisuje się "Stefan" a zaraz po tej akcji arbiter zakończył pojedynek.

Cieszą trzy zdobyte punkty i całkiem przyzwoita gra naszej drużyny. Wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na murawie podjęli walkę z przeciwnikiem i swoją dobrą postawą przyczynili się do wywalczenia zwycięstwa na własnym boisku.

autor: ~czekan 2013-04-14 14:39:01

avatar to był atomowy strzał :P

autor: ~czekan 2013-04-14 14:57:10

avatar jeżeli dzisiaj nóg nie czuję to znaczy że zostawiłem je na boisku ? Uśpili w sparingach rywali a w lidze zaskoczyli :) Oby tak dalej Panowie

autor: ~gwd 2013-04-17 19:57:15

avatar Powodzenia SHR!!!!!!! Pozdro z Gwiazdzistej!!!!!

autor: ~kibic Warty 2013-04-17 20:03:33

avatar Mecz pucharowy Warta- Lechia Zielona Gora 0:0 dogrywka 1:1 w karnych lepsza Warta!

13 Kolejka. Róża - SHR (2011.10.30)