Na koniec - zwycięstwo!

• autor: arcik, 2012-11-10 16:11

W rozegranym dzisiaj meczu SHR nie zachwycił formą, ale wygrał  w Przytocznej ze Zjednoczonymi 2-1 (1-1). Bramki dla SHR-u strzelił D. Tabaka (pierwsza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego M. Soszki, drugą asystę zaliczył M. Rutkowski. Bramkę dla przeciwników na 1-0 strzelił M. Malinowski.

To zwycięstwo cała drużyna zadedykowała prezesowi, Sylwestrowi Jasińskiemu. Bez poświęcenia i  zaangażowania Prezesa ta drużyna nie przetrwałaby tej rundy. Dziękujemy Prezesie, że dzięki Tobie możemy bawić się w futbol.

Jest już relacja z meczu.

Od początku meczu gospodarze przycisnęli naszą drużynę, ale mimo przewagi Zjednoczonych to SHR miał pierwszą sytuację do otwarcia wyniku. W 7 min. Czarek Rutkowski po błędzie defensywy przeciwnika pędzi na bramkę rywala, ale podejmuje niezrozumiałą decyzję. Zamiast oddania strzału biegnie dalej z piłką i "wygania" się z nią do linii końcowej boiska a z tak ostrego kąta nie jest w stanie zagrozić bramce przeciwnika. W 11 min. akcja lewą stroną boiska w wykonaniu Zjednoczonych. Kapitan gospodarzy idealnie obsługuje Macieja Malinowskiego, który strzałem głową w okienko bramki strzeżonej przez Mateusza Purola wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. W 19 min. po szybkim kontrataku a przede wszystkim niewłaściwie rozegranym rzucie rożnym przez SHR w doskonałej sytuacji znajduje się młody napastnik z Przytocznej, ale oddaje niecelny strzał. Nasi obrońcy oddychają z ulgą. W 25 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową Maćka Malinowskiego z linii bramkowej wybija Marcin Rutkowski. W 28 min. po akcji lewą stroną boiska dośrodkowuje na 8 metr Daniel Tabaka. Tam zupełnie niepilnowany Marcin Soszka marnuje doskonałą sytuację uderzając nad poprzeczką bramki. W 32 min. po dośrodkowaniu na krótki róg z rzutu rożnego wyrównującą bramkę strzałem głową zdobywa Daniel Tabaka. Jest 1-1. Mimo, że gospodarze mają przewagę i raz po raz stwarzają zagrożenie pod naszą bramką, szczególnie po oskrzydlających akcjach SHR dzielnie się broni. Świetną rolę w tej obronie odgrywa cofnięty po kilku minutach na pozycję stopera Krzysiek Baj. W 39 min. po kolejnej akcji z lewej strony strzał głową oddaje Maciej Malinowski na nasze szczęście piłka spada na poprzeczkę naszej bramki. W 45 min. po strzale M. Malinowskiego znajduje się w naszej siatce, ale na nasza obrona w tym momencie świetnie się spisuje i boczny sędzia pokazuje "spalonego". Do przerwy wynik 1-1.

Po zmianie stron nadal optyczną przewagę ma drużyna Zjednoczonych, ale rozsądnie broniąca się nasza drużyna radzi sobie z atakami rywala. Nie ma co ukrywać, że nasi chłopcy mieli furę szczęścia, gdyż drugi raz w tym meczu po strzale głową Macieja Malinowskiego piłkę z linii bramkowej wybija Marcin Rutkowski. Po meczu śmialiśmy się, że "Sianko" powinien dostać drugą parę rękawic bramkarskich, skoro dwukrotnie wyręczył "Romana". Gospodarze mieli kilka groźnych sytuacji, w których mogli zdobyć bramkę i wyjść na prowadzenie. Tak było w 75 min. gdy po akcji prawą stroną głową uderzał M. Malinowski, ale ponownie piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 78 min. pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadził SHR. Niestety Daniel Tabaka uderzając lewą nogą przenosi piłkę wyraźnie nad poprzeczką. Kolejna akcja gospodarzy i ofiarna obrona naszej defensywy, a w niej jeden z obrońców uprzedza w ostatniej chwili przed strzałem najgroźniejszego zawodnika z Przytocznej. W 83 min. po błędzie prawego obrońcy piłkę na lewej stronie dopada Marcin Rutkowski i idealnym podaniem obsługuje Daniela Tabakę, który pogrąża swoich byłych klubowych kolegów. Jest 1-2. W końcówce SHR uważnie broni wyniku i mimo przedłużenia meczu o cztery minuty udaje się "dowieźć" korzystny wynik do końca spotkania.

Po meczu nasi zawodnicy nie mają za bardzo siły cieszyć się ze zwycięstwa. Mimo, że byliśmy słabszą drużyną udało się w kolejnym meczu nie stracić więcej niż jednej bramki i wyszarpać trzy punkty. Ta runda nie była tragiczna w naszym wykonaniu i mimo, że styl nie był porywający udało się uzbierać 22 punkty i ulokować zespół na ósmej pozycji w tabeli klasy Okręgowej. Na podsumowania zresztą przyjdzie jeszcze czas.

Jeszcze raz chciałbym zadedykować to zwycięstwo Prezesowi, Sylwestrowi Jasińskiemu. WIELKIE DZIĘKI.

autor: ~burza 2012-11-10 16:27:51

avatar Super !! Tabas jestes Bogiem :)

autor: ~Keczup;D 2012-11-10 18:51:56

avatar Graty panowie miejsce jest ok ;D Miłego wypoczynku zagramy razem w kwietniu :)

autor: ~damiian0 2012-11-11 14:18:31

avatar nie, tylko nie to!

SHR - Błyskawica (XXIX kolejka, 05.06.2011r)