statystyki szczegółowe

Aktualności

Heroiczna walka i zwycięstwo.

• autor: arcik, 2012-10-21 16:02

W rozegranym dzisaj meczu SHR wygrał z Polonią Lipki Wielkie 5-1 (3-0). Bramki strzelali; D. Tabaka 3, C.Rutkowski, K. Baj.
Jest relacja z meczu.

Trenujemy we wtorek i w czwartek.

Nasi zawodnicy rozpoczęli mecz bardzo ostrożnie i uważnie w obronie. Kładąc nacisk na to, aby w pierwszych minutach nie stracić w prosty sposób bramki (w Słońsku po 7 minutach SHR przegrywał 2-0). Ta sztuka udała się naszym zawodnikom a jak solidnie rozpoczęli rozbijając ataki gości to po kilku chwilach zaczęli atakować bramkę rywala. Praktycznie pierwsza ofensywna akcja naszego zespołu przyniosła nam powodzenie. Długą piłkę do linii ataku zagrał Łukasz Burzawa, tam ją przejął Daniel Tabaka, który z lewej strony wpadł z nią w pole karne Polonii. Wypatrzył zupełnie niepilnowanego Czarka Rutkowskiego, który z 12 metrów precyzyjnym uderzeniem pokonał Patryka Offmana. Jest 1-0. W 24 min. strzał w  środek bramki pomocnika Polonii z 28 metrów i o dziwo sprawił sporo problemów naszemu bramkarzowi, który postanowił interweniować nogami, na szczęście piłka nie wpadła do bramki.  W 28 min. ponownie składna akcja naszej drużyny. Piłkę spod nóg napastnika gości wprost do Łukasza Burzawy wybija Artur Kubas, ten niewiele się zastanawiając zagrywa na skrzydło do Damiana Pawłowskiego, który wygrał pojedynek z obrońcą Polonii i wypatrzył wbiegającego po 50-cio metrowym sprincie naszego stopera, Krzyśka Baja. "Baju" z 5 metrów trafia piłką do siatki. Jest 2-0. W 35 min. po zderzeniu z Mateuszem Purolem i zawodnikiem z Lipek boisko opuszcza Marcin Soszka. W 40 min. Czarek Rutkowski po akcji prawą stroną boiska wycofuje piłkę do Daniela Tabaki, który strzałem lewą nogą po dalszym słupku zdobywa swojego pierwszego gola a piłka wpada w samo "okienko"  i myślę, że żaden ligowy bramkarz nie obroniłby tego strzału. Jest 3-0. Goście w międzyczasie zbliżają się do naszego pola karnego, ale nie mają pomysłu na sforsowanie dobrze reagujących obrońców, których wspierali pomocnicy SHR-u. Jedyna groźna sytuacja, to strzał z lewej strony pola karnego, ale po interwencji Mateusza Purola piłka przeleciała wzdłuż bramki i została wybita przez jednego z naszych obrońców. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i SHR prowadzi 3-0.

Po zmianie stron nasi zawodnicy uczuleni przez trenera nadal grali uważnie w obronie starając się co jakiś czas groźnie kontratakować. Swoją sytuację na początku drugiej połowy miał Karol Leszczyk, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Niestety świetnym rzutem pod nogi Patryk Offman (zaczynał granie w piłkę nożną w naszym klubie) ratuje skórę swojej drużynie. Zresztą gdyby nie golkiper Polonii drużyna z Lipek mogłaby wyjechać z Wojcieszyc ze znacznie większym bagażem bramek. W 55 min. na silny strzał z 24 metrów decyduje się środkowy pomocnik przyjezdnych. Strzał skierowany mniej więcej w połowie dystansu pomiędzy środkiem bramki a prawym słupkiem przełamuje ręce interweniującego Mateusza Purola i wpada do siatki. Jest 3-1. W 64 min. niespotykaną asystę zaliczył Krzysiek Baj. Wybijając piłkę z autu bramkowego (czyli popularnej "piątki" podaje do Daniela Tabaki, który po rajdzie od środka boiska i strzale pomiędzy nogami bramkarza zdobywa swoją drugą bramkę. Jest 4-1. Po tej bramce zaczynają się problemy SHR-u. W 66 min. drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną zobaczył Robert Soszka. Gramy w dziesięciu a szkoda przede wszystkim pierwszego "żółtka", które Robert otrzymał trzy minuty wcześniej za dyskusję z arbitrem. W 74 min. kolejny niepotrzebny faul, tym razem Karol Leszczyk fauluje w polu karnym bramkarza za co sędzia pokazał mu zółtą kartkę, a w związku z tym, że to było jego drugie upomnienie to Karol także opuszcza murawę, a pozostali zawodnicy w dziewięciu podjęli się bronić uzyskanej przewagi. Goście rzucili się do atakowania ustawionych na 16-tym metrze i dobrze broniących się naszych zawodników. Często nawet w okolicy naszego pola karnego można było widzieć bramkarza drużyny gości. W 82 min. po jednym z fauli przed naszym polem karnym piłkę do strzału z rzutu wolnego ustawił Piotr Mielnik. Uderzył bardzo precyzyjnie, lecz piłkę zmierzającą w prawe okienko bramki rewelacyjną interwencją wybija Mateusz Purol. W 84 min. po jednym z kontrataków oko w oko z bramkarzem Polonii stanął Jacek Schmidt. Niestety w doskonałej sytuacji i próbie lobowania Jacek nie trafił czysto w piłkę i ta wychodzi poza linię końcową. W 89 min. bardzo odkryci zawodnicy Polonii zostali skarceni przez naszego najlepszego snajpera. Przed naszym polem karnym piłkę wyłuskał Maciej Boruk i zagrywa po ziemi do Daniela, który wygrywa pojedynek biegowy z bramkarzem z Lipek i z jednym z obrońców i oddaje strzał do pustej bramki. Kompletując hat-tricka Daniel udokumentował swój bardzo dobry występ (dołożył jeszcze jedną asystę) a co najważniejsze starał się wspierać kolegów z drużyny nie tylko swoją postawą na boisku ale też i dobrą radą a nie jak to czasami było :-). W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zaliczył jeszcze obrońca faulujący wychodzącego na czystą pozycję "Tabasia" a tuż po tym zdarzeniu sędzia odgwizdał koniec meczu.

Brawa dla wszystkich naszych zawodników za dobrą postawę na boisku a w szczególności dla tej dziewiątki, która mądrze broniła się przez prawie 20 minut meczu i nie pozwoliła sobie wbić bramki mimo, że zdobyła jedną w znacznym osłabieniu.

P.S.

§ 8 pkt. 4.

Od uznania winy klubu należy odstąpić w sytuacjach losowych, w których nie można

dokonać wymiany zawodnika młodzieżowego na innego zawodnika młodzieżowego (np.

kontuzja po wyczerpaniu limitu zmian) bądź w przypadku, gdy drużyna rozpoczyna bądź
kontynuuje grę w pomniejszonym o wymaganą liczbę zawodników młodzieżowych składzie
osobowym (np. w przypadku wykluczenia – czerwona kartka – zawodnika młodzieżowego
nie ma obowiązku wymiany zawodnika seniora na zawodnika młodzieżowego, rozpoczęcie