statystyki szczegółowe

Aktualności

Sroga lekcja od lidera.

• autor: arcik, 2012-10-14 18:14

W rozegranym dzisiaj meczu Warta Słońsk pokonała SHR 5-1 (3-0). Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył D. Tabaka po podaniu K. Baja.

Nasi zawodnicy fatalnie rozpoczęli ten mecz. Już w trzeciej minucie po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym napastnik Warty strzela bramkę na 1-0. Nie zdążyliśmy się otrząsnąć po pierwszej bramce a już w 6 min. było 2-0... po przyjęciu na klatę dwóch bramek nasi zawodnicy trochę się ogarnęli i zaczęli przeciwstawiać się gospodarzom. Nasza gra zaczęła wyglądać lepiej ale to i tal gospodarze prowadzili grę na dość specyficznym, krótkim i wąskim boisku, na którym nie słynący z długiego wykopu Mateusz Purol podawał bramkarzowi Warty, ale zarówno nasi zawodnicy nie byli w stanie wyczuć tego boiska a ich podania były zbyt długie. W dalszej części nasi przeciwnicy nie zagrozili naszej bramce na tyle, że mogliby powiększyć prowadzenie. W 42 min. po rzucie wolnym z lewej strony i rozsądnym zagraniu na dalszy słupek prawy pomocnik Warty zamyka akcję i pakuje bramkę z ostrego kąta. Jest 3-0. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli zawodnicy ze Słońska ale także SHR zaczął stwarzać sytuacje, po których mogliśmy zdobyć pierwszą bramkę. W 57 min. przesunięty do pomocy Krzysiek Baj dośrodkowuje z prawej strony boiska na dalszy słupek tam zamyka akcję Daniel Tabaka i z dwóch metrów strzela gola. Jest 3-1. W momencie, gdy wydaje się, że SHR może powalczyć po akcji ze spalonego puszczonego przez podobno ligowych sędziów, którzy byli rozjemcami w naszym meczu za karę (przyjechali na mecz okręgówki w wyniku słabego sędziowania w pierwszej lidze i mimo, że świetnie się prezentowali z mikroportami i mikrofonami przy ustach) Warta zdobywa szybko bramkę na 4-1. Minęło kilka minut a jedyną bramkę na swoje konto może wpisać sobie Mateusz Purol. Po rzucie wolnym wykonanym z prawej strony boiska przed polem karnym stoper ze Słońska uderza po długim rogu a piłka przy pomocy wiatru wpada "za kołnierz" Romanowi. Jest 5-1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Niestety była to sroga lekcja lidera, który nie stworzył sobie jakichś kosmicznie wielu sytuacji ale te co stworzył, wykorzystał i tu była różnica.