W końcu mamy trzy punkty!

• autor: arcik9, 2012-04-01 18:39

W rozegranym dziś meczu SHR pokonał Błękitnych Dobiegniew 2-1 (0-0). Bramki dla SHR-u zdobyli Łukasz Burzawa (fantastyczny, techniczny strzał w okienko) oraz Daniel Tabaka w 90 minucie meczu po precyzyjnej asyście stopera Roberta Wasilewskiego w 90 minucie spotkania.

Jest już relacja ze spotkania.

STATYSTYKI MECZU

SHR Błękitni
Strzały 4 17
Strzały celne 3 10
Strzały niecelne 1 7
Żółte kartki 4 (Ł. Burzawa, D. tabaka, P. Białasek x2)

Czerwone kartki 1 (P. Białasek za dwie żółte) 1
Spalone 2 8
Faule popełnione 8 10
Rzuty rożne 6 8

Od samego początku spotkania drużyna gości miała optyczną przewagę co jakiś czas stwarzając zagrożenie pod naszą bramką. Czasami były to dobre akcje przeciwników, a czasem błędy naszych zawodników. Już w 3 min. nieporozumienie pomiędzy Ryśkiem Pikułą i Damianem Pawłowskim (nie dogadali się który z nich ma przejąć piłkę) wykorzystuje pomocnik Błękitnych i z bliskiej odległości oddaje silny strzał po krótkim rogu, ale fantastycznym refleksem i dobrą interwencją popisuje się Mateusz Purol wybijając piłkę na rzut rożny. W 15 min. zawodnik z Dobiegniewa próbuje dośrodkować z lewej strony boiska ale z tego dośrodkowania wyszedł mu strzał i z dużymi problemami "Roman" wybija piłkę na rzut rożny. W 30 min. w środku boiska gubi piłkę Łukasz Burzawa, rywal zabrał futbolówkę i pobiegł z piłką kilkanaście metrów lewą stroną boiska i oddał strzał, który z linii bramkowej wybija Damian Pawłowski. W 36 min. nasza drużyna oddała pierwszy strzał w kierunku bramki przeciwnika. Po akcji lewą stroną Rysiek Pikuła przytomnie odgrywa płaską piłkę do niepilnowanego Marcina Rutkowskiego a "Sianko" plasowanym strzałem sprzed pola karnego przenosi piłkę minimalnie nad poprzeczką. W 40 min. nasi obrońcy gubią piłkę we własnym polu karnym napastnik Błękitnych natychmiast zagrywa w poprzek boiska do kolegi, który z ośmiu metrów trafia w naszego golkipera. W 42 min. kolejna groźna akcja gości. Jeden z naszych zawodników traci piłkę w środku pola, tym razem szybka kontra ruszyła prawą stroną boiska i po zagraniu do niepilnowanego napastnika Błękitnych a ten mając przed sobą pustą bramkę nie trafia do niej z dwunastu metrów! Kolejna dawka szczęścia i do przerwy wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron przeciwnicy jeszcze mocniej naciskali naszych zawodników, ale to SHR pierwszy strzelił bramkę. W 55 min. Rzut rożny wykonywał Łukasz Burzawa, niestety, albo na szczęście niezbyt udane dośrodkowanie w jego wykonaniu i broniący zawodnik wybija piłkę głową prosto pod nogi "Burzy" ten nie zastanawiał się zbyt długo i technicznym strzałem z narożnika pola karnego wkręca piłkę w samo okienko przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez golkipera Błękitnych. Jest 1-0. SHR poszedł za ciosem i w 58 min. z rzutu wolnego chciał podwyższyć wynik. Marcin Rutkowski oddał jednak niegroźny strzał w środek bramki. W 62 min. po zagraniu z głębi pola i nieudanej pułapce offsajdowej w wykonaniu naszej obrony w stykowej sytuacji pomocnik gościu "dziubnął" piłkę wla nie trafił do pustej bramki. W 63 min. z bocznej linii pola karnego rzut wolny wykonuje zawodnik Błękitnych ale jego silny strzał przy krótkim słupku na rzut rożny wybija Mateusz Purol. W 70 min. drugą żółtą kartkę (obie za dyskusje z arbitrem) i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje nasz grający trener Paweł Białasek i przez 20 min. musimy grać w dziesiątkę. Tuż po tej sytuacji w dyskusyjnej sytuacji (nasi obrońcy twierdzą, że był spalony) szybka akcja gości i tym razem już Mateusz Purol został pokonany po płaskim strzale z 14 metra. Jest 1-1. Goście osiągnęli znaczną przewagę a nasi obrońcy umiejętnie bronili się mimo, że piłka praktycznie nie przekraczała linii środkowej boiska wracając jak bumerang. W 89 min. Robert Wasilewski precyzyjnym długim podaniem sprzed własnego pola karnego uruchomił Daniela Tabakę, który w swoim stylu wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Błękitych i strzałem w długi róg tuż obok interweniującego bramkarza gości wyprowadza SHR na prowadzenie. Chwilę potem utonął w objęciach kolegów z boiska. Jest 2-1 a sędzia dolicza tylko dwie minuty do regulaminowego czasu gry. SHR nie dał sobie już wydrzeć prowadzenia a w międzyczasie czerwoną kartkę za obrażenie arbitra otrzymał pomocnik Błękitnych. Do końcowego gwizdka wynik się nie zmienił i nasza drużyna mogła odtańczyć pierwszy w tej rundzie zwycięstki taniec radości!

Bez dwóch zdań. Mieliśmy w tym meczu mnóstwo szczęścia i Mateusza Purola, który w kilku beznadziejnych sytuacjach wybronił naszą drużynę przed stratą bramki. Przeciwnicy nie popisali się precyzją przy kilku akcjach, ale najważniejsze są trzy punkty w naszym dorobku i odrobina wytchnienia psychicznego przed meczem z liderem, który czeka naszą jedenastkę w Wielką Sobotę.

autor: ~anonim 2012-04-01 19:06:14

avatar Jeszcze niedawno Dobiegniew grał jak równy z równym z takimi drużynami jak: Czarni Żagań, Promień Żary, Orzeł Miedzyrzecz, Ilanka Rzepin, Celuloza Kostrzyn..., a teraz co tydzień w dupe z wioskami wstyd co się stało z tą drużyną.

autor: ~anonim 2012-04-02 09:35:43

avatar Mieliście niesamowicie dużo szczęścia. No ale wiadomo komu sprzyja szczęście (:

autor: ~anonim 2012-04-02 10:49:33

avatar Jak można było to przegrać mająć tyle sytuacji.

autor: ~anonim 2012-04-02 12:00:11

avatar Szczęście było ale też bardzo konsekwentnie zagrany mecz, szczególnie w obronie no i brawo Tabaś za spokój przy bramie. A przy bramce dla Dobiegniewa napewno spalony przy podaniu dla tego co ma asyste ale dobra, SHR miał więcej szczęścia ostatecznie w końcu.

autor: ~anonim 2012-04-02 13:09:07

avatar Tak niesprawiedliwego wyniku z przebiegu meczu dawno nie widziałem. SHR 2 sytuacje i 2 gole wygrana. Ale goście tylko do siebie mogą mieć preetnsję za serie zmarnowanych świetnych sytuacji.

autor: ~anonim 2012-04-02 22:50:41

avatar tylko shr !!!!

18 Kolejka. Zjednoczeni-SHR (2012.03.24)